Hakkımızda

Sinop Sondaj  1999  yılında;  başta  Zemin Etüdü, Su  Sondajı, Su Arama, Su Sondaj Kuyusu ruhsatları, DSİ Arama ve Kullanma Belgeleri, DSİ Kuyu Ruhsatları olmak  üzere Maden Sondajı da dahil diğer  Yerbilimleri-Jeoloji- Jeofizik alanlarında çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur.

Firmamız su sondajı, kuyu ruhsatı, su aramaları, su tespiti, zemin etüdü başta olmak üzere Jeoloji ve Jeofizik mühendislik bilimleriyle ilgili birçok alanda Türkiye’nin her ilinde ve ilçesinde başta Batı Karadeniz Bölgesi olmak üzere Zonguldak (İlçeleri: Çaycuma, Ereğli, Devrek, Gökçebey, Alaplı ve bu ilçelere bağlı beldelerde ve köylerinde) Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Sinop, Bolu, Düzce ve Çankırı illerinde ve bu illere bağlı ilçelerde kurum, kuruluş ve şahıslara Su Sondaj, Su Kuyusu açılması ve diğer yerbilimleri hizmetleri sunmaktadır.

Firmamız Yeraltı suyuyla ilgili olarak Hidrojeolojik Etüt, Jeofizik Etüt ve Su Etüdü, Su Araştırma, Kaynak Suyu Araştırmaları, Yeraltı Suyu Arama Araştırma –  Su Arama, Sondaj – Su Sondajı (Derin Kuyu Sondajı), Su Kuyusu, Kuyu yapımı (sondaj ile su kuyusu açmak), D:S.İ Kuyu Ruhsatları işlerinde titizlikle çalışmakta ve faaliyetlerini sürdürmektedir. Firmamız Zemin ve Zemin Sondajı – Zemin Etüdü, Yerbilimleri – Jeoloji alanındaki tüm araştırmalar; Jeolojik Hizmetler, her türlü Jeolojik – Jeofizik Araştırma ve hizmetleri  vermektedir.

Sinop Sondaj kuruluşundan itibaren kalitede taviz vermeden Devlet Su İşleri ve Karayolları Hizmet standartlarına, yönetmelik ve tüzüklerine uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bir adet 400 metre kapasiteli Sondaj Makinesi, standartlara uygun Çamur Pompası ve güçlü kompresör başta olmak üzere gerekli her türlü ekipmanla ve Su Sondajı, Su Tesbiti, Su Araması konusunda uzman  mühendislerimizle şirketimiz  mühendislik çözümleri üretmiş ve üretmeye devam etmektedir.

Firmamızın uzman Jeoloji ve Jeofizik mühendisleri arazinize gelerek önce gözlemsel araştırmalar yapmaktadır. Yapılan bu araştırmaların neticesinde Su Aramalarının yapılacağı yerler tespit edilip buralarda gerekli elektriksel ve elektromanyetik yöntemler kullanılarak (rezistivite) Yer Altı Suyunun derinliği, Su tabakasının kalınlığı, yaklaşık ne kadar Su olduğu gibi konularda arazi sahibi bir raporla bilgilendirilmektedir. Firmamızın mühendisleri ayrıca; Su Sondajı yapılmadan önce Devlet Su İşleri’nden alınması gereken Yeraltı Suyu Arama Belgesi ve sondaj bitiminde yeraltı belgesi kullanma belgesi konusunda fenni mesullük ve müşavirlik hizmeti vermektedir.